Üretici agrofirm "Nickerson-Zwaan" ın değerlendirmesi, açıklaması ve yorumları

Kullanıcı derecelendirmeleri
Bulunabilirlik ve çeşitlilik
1/5
Çeşit uyumu
1/5
Tohum çimlenmesi
1/5
Geri bildirimde bulunun
Şirketin nihai değerlendirmesi:
1 1
merkezli 1 1 ziyaretçi puanları

Hollandalı bir şirket olan Nickerson-Zwaan, ürünlerinin kalitesinden dolayı uzun yıllardır ekim borsasında lider konumdadır. Binlerce bahçıvan ve çiftlik, yetiştiricilerin profesyonelliğine ve ekim malzemesinin kalitesine ikna oldu. Tohumlar maksimum çimlenme kapasitesine sahiptir, sağlıklı bitkiler verir, hasat minimum çabayla her zaman memnun olur. Soru genellikle ortaya çıkar - Hollandalı yetiştiricilerin başarısının sırrı nedir?

Şirketin tarihi ve gelenekleri

Nickerson-Zwaan, 1925'te yaratıldığı gibi sadece birkaç yıl içinde yüzüncü yılını kutlayacak. Bu süre zarfında değişiklikler oldu, ancak popülerlik ve itibar değişmeden kaldı. Hollanda kökenine rağmen, tüm kıtalarda bulunan araştırma istasyonları, hangi türlerin zorlu koşullarda yetişeceğini ve hangi bitkilerin sıcak bir iklime uygun olduğunu belirlemenize olanak tanır.

Agrofirm Nickerson-Zwaan

Başlangıçta şirket küçüktü ve sadece Hollanda çiftlikleri için çeşitler yetiştiren yetiştirici kadrosuyla. Amerika'daki bir tarım sergisi için üç düzine sebze örneği seçildi. Nickerson-Zwaan çalışanlarının başarıları ödüllerle takdir edildi, tohumlar farklı ülkelerden çiftçiler tarafından inanılmaz miktarlarda satıldı.

Yetiştiricilerin çalışmaları, özellikleri nedeniyle hızla takdir edildi:

özellikleri sayesinde

 • mükemmel kalitede tohum materyali;
 • % 100'e kadar benzerlik;
 • tadı iyi ve özel gereksinimleri olmayan sebze çeşitleri;
 • ek uyarıcılar olmadan bitkilerin büyümesi ve meyve vermesi ve gübre kullanımı;
 • özel niteliklere sahip yeni ürünlerin düzenli görünümü;
 • verim bakımından farklılık gösteren melezlerin ıslahı.

Zamanla şirket kadrosunu artırmaya başladı, yeni yetiştirme istasyonları açtı. Bu, Nickerson-Zwaan'ın iyi bir geleneğidir - çeşitlerin her biri sadece istasyonlarda değil, aynı zamanda şirketle yakın çalışan çiftliklerde de kalite açısından kontrol edilir. Ancak yumurtadan çıkarılan mahsulün çiftçiler tarafından onaylanmasının ardından tohum materyali satışa çıkar.

özel gereksinimler

Yetiştirme işi

Nickerson Zwaan'ın ıslah çalışmasının bir özelliği, melez çeşitlerin ıslahıdır. Sebzeler iklim koşullarına iddiasızdır, zorlu Sibirya'da bile büyüyebilir ve meyve verebilir, hayatta kalma oranı farklılık gösterir. Açık havada ve sera koşullarında sebze yetiştirilmesi tavsiye edilir.

Yetiştiricilerin çalışması, her bir bitkinin genetik fonunun gücünü, her bölgenin iklim özelliklerinin bilgisini birleştirir.Özel bahçıvanlar ve sebze mahsullerinin yetiştirilmesinde uzmanlaşmış büyük çiftliklerin sahipleri, şirketin yalnızca kendi çıkarları için çalıştığına ve her yıl verim ve tat bakımından farklılık gösteren yeni ürünler sağladığına ikna olmuşlardır.

melez çeşitleri

Geniş ürün yelpazesi

Nickerson Zwaan tarafından sağlanan ürün yelpazesi arasında, kaprisli bir bahçıvan bile doğru çeşidi bulabilir. Lahana ve Balkabağı ailelerinin kültürleri popülerdir. Seralarda satış için ürün yetiştiren çiftçiler genellikle bu tür sebzeler ve yeşillikler için ekim malzemesi satın alırlar:

 • tüy üzerinde soğan;
 • ilkbahar ve kış soğanı;
 • turp;
 • farklı salatalar.

Geniş bir yelpazede

Karpuzlar da çok popülerdir - melez çeşitleri serin iklime sahip bölgelerde bile cömertçe meyve verir, ilk çizgili devler ekimden 3-4 ay sonra ortaya çıkar.

Bahçıvanlar ve çiftçiler arasında çeşitli havuç, salatalık, domates çeşitleri de hayran kazandı. Mahsuller meyve büyüklüğüne, çok yönlülüğüne göre farklılık gösterir (korumada kullanılır, taze, işlenir).

bahçıvanlar arasında

Kalite kontrol

Hayranlara yeni çeşitler sunmadan önce, şirketin yetiştiricileri, ekim malzemesinin kalitesi hakkında hiçbir şüphe duymamalarını sağlayan 3-5 aşamalı doğrulama gerçekleştirir. İlk testler istasyonlarda yapılır, ardından sebze mahsulleri firmaya ait tarlalarda bölgelerde test edilir.

Ancak bundan sonra ürünler alıcıların kullanımına sunulur, her yeni çeşidin bir kalite sertifikası vardır.

Nickerson-Zwaan'ın sunduğu ekim malzemesinin özelliği, kalite sertifikaları ile özelliklerinin çeşitlendirilmesi ve doğrulanmasının yanı sıra tohumların çimlenme oranının% 100 olmasıdır. Binlerce bahçıvan buna ikna oldu - tohum materyali uyarıcılar ve ek eğitim gerektirmez. Pencere pervazlarında veya seralarda fide yetiştirmek, aynı şekilde açık toprak uçlarına tohum göndermek - güçlü sağlıklı çalılar, cömert meyveler verir.

şirket yetiştiricileri

Nickerson Zwaan, dünya çapında sebze yetiştiricileri tarafından test edilmiş bir şirkettir. Dünyanın en ücra köşelerinde bile, Hollandalı yetiştiricilerden elde edilen tohum materyali, ister geniş tarlalarda ister sebze bahçesinin küçük yerlerinde olsun, sebze yetiştirmek için yaygın olarak kullanılmaktadır.

sebze yetiştiricilerinin denetimi

yorumlar agrofirm hakkında
Toplam kişi oy verdi 1 1
 • yönetim
  Bulunabilirlik ve çeşitlilik
  1/5
  Çeşit uyumu
  1/5
  Tohum çimlenmesi
  1/5
  ntrcn
gereklidir konuş ve değerlendir

Şimdi seyretme


Salatalıklar

Domates

Kabak