Acı biber ekip ekemeyeceğiniz şeylerin yanında, bahçede bir mahalle nasıl seçilir

Her bahçıvan, hangi sebze mahsullerinin biberin büyümesi ve tadı üzerinde faydalı bir etkiye sahip olduğunu, yakınlarda hiç tolere etmediği tatlı ve acı biber ekmenin mümkün olup olmadığını ve neden zayıf büyüdüğünü bilmiyor. Bunu bilmek gerekiyor, çünkü bazen verimi etkileyen tam olarak yakınlardaki bitkilerdir. Bazıları büyümeye ve gelişmeye yardımcı olurken, diğerleri zararlıları yok eder, aktarır ve vitamin alır. Bazen çok uzak mesafelere birbirinizden bazı mahsuller ekmeniz gerekir.

Acı biber yetiştirmeyi hayal ediyorlar birçok bahçıvan, ancak bunun için doğru yer seçiminden şüphe ediyor. Diğer mahsullere zarar vermemesi için yanına tam olarak hangi acı biberin ekilebileceğini belirlemeye yardımcı olan birkaç nüans vardır. Yazlık evlerde ekip yetiştirdiğimiz her şey iyi verim getirmelidir.

Acı biber yetiştirmek

Kuzey bölgelerde biber genellikle tohumlardan yetiştirilir ve daha sonra fideler gevşetilmiş toprağa ekilir. Sadece sıcak bölgelerde açık toprağa ekilirler. Biber, iyi kazılmış toprağa, gübrelere ve yüksek kaliteli sulamaya çok düşkündür. İyi gelişmesi ve çabuk meyve vermesi için üvey oğullar alınır, üst kısımları kesilerek organik minerallerle beslenir. Açık alanda olgunlaşma daha yavaştır ve bakım daha kapsamlı olacaktır. Şili sıcaklığı tercih ediyor.

Ana bakım, tüm termofilik bitkilerle aynıdır. Haftada iki kez yabani otları ayıklamak, püskürtmek, sulamak ve ayrıca gerekli gübrelerle beslemek gerekir.

Acı biberler tohum ve sürgünlerle çoğaltılabilir. Küçük sürgünler kesilir, suya yerleştirilir ve bir süre sonra kökleri çıkar. Birçok insan bu kültürü evde pencere kenarında yetiştirir. Tohumlar gelecek yıl kurutulabilir ve çimlendirilebilir.

Acı biberler yaz ortasında veya sonbaharda hasat edilir. Olgunlaşana kadar beklemeye gerek yok, daha çok yeşil meyve toplamaya gerek var. Kışın mükemmel bir şekilde depolanır, baharatlarda kullanılır, atıştırmalıklara ve turşulara eklenir. Faydaları, bağışıklığı güçlendirmek ve metabolizmayı iyileştirmektir. Bol miktarda C vitamini, A, B, demir içerir. Onun hakkında sevinç hormonları içerdiğini söylüyorlar.

bahçede acı biber

Bu çeşitlilik için uygun komşular

Biber severler için, hangi bitkilerin gelişiminde faydalı bir etkiye sahip olduğunu, hangi mahallenin meyvenin büyümesini ve beslenmesini iyileştireceğini ve tüm meyve sularını almayacağını bilmek çok önemlidir. Bu sıcak sebzenin yanına ne ekileceği konusunda çok az kişi ayrıntılı bilgiye sahiptir.

Üzerinde faydalı etkisi olan fidelerle acı biber dikmek en iyisidir. Düşmanlarıyla birlikte ekilen biber hastadır, meyve vermez, haşerelerle kaplanır, kurur.

Acı biberin yanındaki iyi komşular farklı bitkilerdir.Çok fazla olmamalı, ot çalılıkları besinleri gece gölgelerinin kök sisteminden çekebilir. Yabani otlar zararlıdır çünkü hastalıkları ve kötü böcekleri bulaştırırlar. Çalıların ortasına veya kenarına biraz dikilebilir. Papatya, nane, öksürük otu, ısırgan otu, ıspanak, marul olabilir. Meyvelerin erken görünümünü güçlü bir şekilde etkilerler.

Ayrıca yakınlarda fesleğen, dereotu, kekik, kişniş gibi otlar çok iyi yetişir. Acı biberin ilave lezzetini etkiler. En önemli şey, sebze bundan hoşlanmadığı için çok fazla gölge olmadığından emin olmaktır. Yeşilliklerin geri kalanından kat kat daha fazla sıcak sebze olmalı.

Yakınlarda domates dikmek çok faydalıdır. Birbirlerinin daha hızlı büyümesine yardımcı oluyor gibi görünüyorlar. Aralarına biraz sarımsak koyarsanız, tüm zararlı böcekleri uzaklaştırır.

Bir serada patlıcanların yanına biber ekebilirsiniz. Olgunlaşma, dikim ve bakım açısından benzerler. Ve birbirinizin gelişimine müdahale etmeyin.

Havuç, soğan, lahana ile iyi bir mahalle olacaktır. En yakın yataklara ekilebilirler. O zaman lezzetli sağlıklı sebzeler yetiştirebileceksiniz.

Bitki dikmek ne yasak

Kırmızı biber ile tamamen uyumsuz olan bazı bitkiler vardır. Komşu bahçede olsa bile olumsuz etki hissedilir. Bazen biber ekilen diğer sebzelerin tadına da zarar verir.

açık alanda acı biber

Bu baharatla rezene dikmeyin. Bu, ilkinin hastalıklarına neden olacak, yapraklar solacak ve rezene gelişimi için her şeyi seçtiği için meyveler normal şekilde gelişemeyecek.

Pancar da pek iyi bir arkadaş değil. Çok hızlı büyür, güneşe ulaşır, gücü ile köklerinin çoğunu bastırır. Bu nedenle, onları hangi mesafeye oturtmanın daha iyi olduğunu bilmek önemlidir.

Biber patates ile dostça değildir. Yumrular için ülkedeki herkesten uzak bir yer bulmak daha iyidir. Gelişme ve büyüme için her zaman çok fazlasına ihtiyaç duyduğu için diğer mahsullerden tüm mineral ve vitaminleri alır.

Acı ve tatlı biberler aynı yatakta yetişmemelidir. Eğer yakınlarsa birbirlerini tozlaşmaya başlayacaklar ve daha sonra dolmalık biberlerde çok acılık olacak ve tatlıdan bambaşka bir tat aktarılacaktır. Çiçekleri tozlaşmayı birbirlerine ileterek yeni türler ortaya çıkarır. Yani, gerekli baharat artık biberden olmayacak.

Tatlı, baharatlı biberin yanında tüm yararlı özelliklerini yitirecek, tamamen farklı bir çeşit olacak, daha önce olmadığı gibi. Bu nedenle salatalık ve domatesle birlikte başka bir seraya tatlı bir sebze dikmek daha iyidir. Acı ve Bulgar biberleri ayrıştırılarak verim ve lezzet daha iyi olacaktır.

Hangi bitkiler ekildikten sonra

Önemli bir kural var: yıldan yıla aynı çeşitleri ekmediğinizden emin olmanız ve ayrıca bu çeşidi hangi bitkilerin ekebileceğini izlemeniz gerekir. Nitekim, genellikle düşük verimin nedeni, bundan önce düşmanının biberin yerine dikilmesidir.

Fideleri dinlendirilmiş bir yere dikmek çok önemlidir, bu da bundan önce sebzeye zarar vermeyecek çeşitlerin büyüdüğü anlamına gelir. Bitkilerin değiştirilmesi gerekiyor. Örneğin kavun ve su kabakları. Kavunlar, karpuzlar, kabak, patlıcan, balkabağı bitkilerdir ve ardından biber eşit, lezzetli meyveler verir.

Salatalıklarla aynı tema. Onlardan sonra, arazi büyümeye en uygun olanıdır. Ülkede birkaç sera varsa, o zaman içlerindeki ekimi yıldan yıla değiştirmeye değer.

bahçede acı biber büyür

Fasulye, bezelye ve fasulyeden sonra toprak potasyum ve fosfor mineralleri ile doyurulur, bu da acı biber için çok yararlıdır. En iyi kompost, humus, potasyum, fosfor ve magnezyumdan büyür. Vitaminli toprağın hangi bitkilerden elde edildiğini bilmelisiniz.

Geçen yıl sırtta otlar büyüdüyse, topraklar dinlendirilecek, meyveler - parlak tat özellikleri ile.Otlar, patlıcangiller için çok önemli olan toprağa temel mineraller ve humus sağlar.

Domates, patlıcan, pancar, patates, dolmalık biberden sonra biber ekmeyiniz. Bu bitkiler aynı patlıcangiller familyasındandır, aynı türün fideler üzerinde zararlı etkisi vardır. Aynı hastalıklardan muzdaripler, aynı böceklere sahipler, birbirlerinden faydalı maddeler alıyorlar.

Acı biberlerin yanına hangi bitkilerin ekilebileceğini ve hangilerinin ekilemeyeceğini hatırlamak önemlidir. Sebze mahsullerinin uyumluluğu, büyümelerini büyük ölçüde etkiler. Bazen kendisinin diğer çeşitlerin doğru şekilde gelişmesini engellediği olur. Bahçeye dikim için doğru bir plan hazırlarsanız, uygun bir sebze mahallesi sağlayın, o zaman asla hata olmayacak, sonuç olarak mükemmel bir hasat alacaksınız.

yorumlar
  1. Julia
    7.07.2018 09:40

    Bu ipuçlarını da kullanıyorum, çünkü yanına tatlı ve acı biber ektikten sonra sonunda tatlı kalmamıştım) Ve daha iyi büyüme için her zaman kullanıyorum BioGrowverim daha yüksektir ve bitkiler hastalanmaz.

    Cevaplamak
Şimdi seyretme


Salatalıklar

Domates

Kabak